שכונת שפירא

משך הסיור

שעתיים וחצי

נק' התחלה

דרך סלמה 163

נק' סיום

רלב״ג 15

מחיר

180 ש"ח לאדם (לסיור בקבוצה פתוחה)

רכבת ההרים האורבנית שנקראת שכונת שפירא עברה כבר דרך כמה לופים של עליות וירידות בקריירה: משכונה בורגנית תל אביבית שבה אשכנזים, בוכרים וסלוניקאים חלקו רחוב, דרך גלי הגירה מאסיביים ממזרח אירופה ומרכז אסיה, משם אל ההזנחה והדרדור, אל מהגרי העבודה הרבים, ועד להתעוררות שמביאה לשפירא המוני צעירים שמחפשים שכונה כיפית במחיר הגיוני. ברקע, כמו האיש הרע בסיפור ילדים, הפיל הלבן-אפור והמגה בעייתי שנקרא התחנה המרכזית החדשה. אם בא לכם להבין איך כל הסיפור הזה משתלב יחד, לאכול את כל האוכל שהאנשים האלו הביאו איתם ולשתות מלא יין תוך כדי - אתם צריכים לצאת איתנו לסיור לא סביר בשכונת שפירא.

בין הרעש והפיח לבניינים האקלקטיים, בין הפליטים הוייטנאמים לפליטים הסודנים, בין המבוגרים שתופסים שמש בספסל לבין הצעירים שמחליפים ביניהם מתכונים לקמבוצ׳ה וטיפים לטיפוח הזקן, בין התושבים הראשונים של המקום לשינויים המהירים והג׳נטריפיקציה המואצת, אנחנו נלך, נתבונן, נשאל, נתווכח וננסה להבין את המקום, את האנשים שבו ואת האוכל שלהם

אוכל סיני עם השפעות מוייטנאם, דונר שגם באיסטנבול קשה למצוא, בייאייניט מאריתריאה ומאפים בוכרים עם שמות בלתי אפשריים הם רק חלק ממה שנאכל יחד בסיור הזה. בואו איתנו לאיזה סיור. מבטיחים שיהיה מעניין.

תגידו, מי מדריך את הסיור?

חשבנו שכבר לא תשאלו. המדריכים של בוקא הם הנכס העיקרי שלנו: חבורת מקצוענים שיודעים לחבר מקומות רנדומליים לסיפור ולחווייה, מתים על אוכל, שותים יין כאילו הם מבורדו ומאוד אוהבים אנשים

יש עלינו דיבור

הייתי ביום כיף של יחידת הצעירים מעיריית תל-אביב-יפו, שכלל סיור קולינרי מהמם בהנחייתו של מוני ועם נוי המקסימה מבוקא סיורים בדרום תל אביב. הסיור כלל אוכל תורכי, בוכרי, אריתראי ויין טוב לאורך כל הדרך. ממליצה עליהם בחום!

טוהר, 4.10.18

שכונת שפירא

אחת החוויות המפתיעות והכיפיות, ללא ספק מגדירה את המונח ''סיור'' מחדש. גם אחרי שנים בדרום תל אביב למדתי דברים חדשים ונחשפתי לזוויות מרתקות. הכל בעטיפה קלילה, זורמת וטעימה. סיורים ועגלת יין זה שילוב שלא יאומן שלא חשבו עליו קודם. ממליץ מאוד!

אבישי, 21.10.18

שכונת שפירא

מוני שופע כריזמה בצורה בלתי רגילה, רגיש למשתתפים ולסביבה, הוא חלק מהנוף ולא כופה את עצמו על השכונה. הידע שלו מאוד רחב ומזוויות שונות. בתור תושבת דרום העיר מדהים לחוות את שפירא כך ולטעום (אשכרה) מכל הטוב שיש לה להציע. 

עדן, 31.10.18

שכונת שפירא

הרשמו לסיור בקבוצה פתוחה

אם אתם מעל 12 (משפחה, חברים מהעבודה וכל פורמט אחר), כדאי לכם כבר לצאת איתנו לסיור פרטי, דברו איתנו.

גלילה למעלה